SMM02040C4700FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4700FB300
Description
RES 470 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Military Standard :
Not
REACH SVHC :
No SVHC
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Thin Film
Published :
Resistance :
470Ohms
Voltage - Rated :
200V
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay SMM02040C4700FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 470Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C