SMM02040C4649FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4649FB300
Description
RES 46.4 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
1.4mm
Military Standard :
Not
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
46.4Ohms
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.6mm
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
AEC-Q200
Published :
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C4649FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 46.4Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C