SMM02040C4649FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4649FB000
Description
RES 46.4 OHM 1% 1/4W MELF 0204
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
MELF, 0204
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
46.4Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Vishay SMM02040C4649FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 46.4Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C