SMM02040C4648FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4648FB300
Description
RES 4.64 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Width :
1.4mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
4.64Ohms
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mini MELF
Military Standard :
Not
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Published :
Vishay SMM02040C4648FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 4.64Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C