SMM02040C4644FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4644FB300
Description
RES 4.64M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.64MOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay SMM02040C4644FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 4.64MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C