SMM02040C4641FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4641FB300
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Composition :
Thin Film
Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
4.64kOhm
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Lead Free
Published :
Voltage - Rated :
200V
Diameter :
1.4mm