SMM02040C4640FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4640FB300
Description
RES 464 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
AEC-Q200
Weight :
21.99923mg
Military Standard :
Not
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
464Ohms
Diameter :
1.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Vishay SMM02040C4640FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 464Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C