SMM02040C4640FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4640FB000
Description
RES 464 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Resistance :
464Ohms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Mini MELF
Length :
3.6mm
2
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.4mm
Thin Film
Factory Lead Time :
8 Weeks
Vishay SMM02040C4640FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 464Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C