SMM02040C4532FB300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040C4532FB300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.6mm
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
MELF, 0204
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Diameter :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Mini MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
45.3kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay SMM02040C4532FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C