SMM02040C4532FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4532FB000
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
MELF, 0204
RoHS :
Details
Product :
Standoffs
Failure Rate :
Product Category :
Standoffs and Spacers
Resistance :
45.3 kOhms
Fascomp
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Brand :
Fascomp
Gender :
FEMALE
Outside Diameter :
4.5 mm
Material :
Stainless Steel
Size / Dimension :
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)
Tolerance :
±1%
Length :
5 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
Subcategory :
Hardware
Type :
Hex Metric
Product Type :
Standoffs, Spacers and Supports
Series :
SMM0204
Vishay SMM02040C4532FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 45.3 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 125°C