SMM02040C4530FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4530FB300
Description
RES 453 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Length :
3.6mm
Mini MELF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
453Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02040C4530FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 453Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C