SMM02040C4429FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4429FB300
Description
RES 44.2 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Resistance :
44.2Ohms
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Vishay SMM02040C4429FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 44.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C