SMM02040C4422FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4422FB300
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
44.2kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
200V
Vishay SMM02040C4422FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 44.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C