SMM02040C4420FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4420FB000
Description
RES 442 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6mm
Resistance :
442Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Series :
SMM0204
Vishay SMM02040C4420FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 442Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C