SMM02040C4329FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4329FB000
Description
RES 43.2 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
43.2Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Mini MELF
Diameter :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02040C4329FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 43.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C