SMM02040C4322FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4322FB300
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
43.2kOhms
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02040C4322FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C