SMM02040C4300FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4300FB300
Description
RES 430 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
430Ohms
Weight :
21.99923mg
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay SMM02040C4300FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 430Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C