SMM02040C3928FB300
Mfr.Part #
SMM02040C3928FB300
Description
RES 3.92 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Military Standard :
Not
Resistance :
3.92Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Vishay SMM02040C3928FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 3.92Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C