SMM02040C3482FB300
Mfr.Part #
SMM02040C3482FB300
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/4W MELF 0204
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Lead Free
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
34.8kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
MELF, 0204
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Vishay SMM02040C3482FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C