SMM02040C3401FB300
Mfr.Part #
SMM02040C3401FB300
Description
RES 3.4K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Mini MELF
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Military Standard :
Not
Resistance :
3.4kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02040C3401FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 3.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C