SMM02040C3309FB300
Mfr.Part #
SMM02040C3309FB300
Description
RES 33 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
JESD-609 Code :
e3
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size Code :
Pbfree Code :
yes
2
Diameter :
1.4mm
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
Cylindrical
REACH SVHC :
No SVHC
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
MELF, 0204
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
33Ohm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Series :
SMM0204
Published :
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Vishay SMM02040C3309FB300
FIXED RESISTOR SMM0204 Series, Thin Film, 33Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C