SMM02040C2614FB300
Mfr.Part #
SMM02040C2614FB300
Description
RES 2.61M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Weight :
21.99923mg
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Diameter :
1.4mm
Number of Terminations :
2
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Resistance :
2.61MOhms
Vishay SMM02040C2614FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 2.61MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C