SMM02040C2438FB300
Mfr.Part #
SMM02040C2438FB300
Description
RES 2.43 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Mini MELF
Contact Plating :
Tin
Width :
1.4mm
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.6mm
Resistance :
2.43Ohms
AEC-Q200
Published :
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C2438FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 2.43Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C