SMM02040C1879FB300
Mfr.Part #
SMM02040C1879FB300
Description
RES 18.7 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
18.7Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay SMM02040C1879FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 18.7Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C