SMM02040C1698FB300
Mfr.Part #
SMM02040C1698FB300
Description
RES 1.69 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.69Ohms
Tolerance :
±1%
Mini MELF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02040C1698FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 1.69Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C