SMLA12WBC7W1HP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMLA12WBC7W1HP
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
LED INDICATION SMD
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Lens Transparency :
Current - Test :
5mA
Size / Dimension :
1.60mm L x 1.15mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V
Color :
White
Configuration :
Wavelength - Peak :
Product Status :
Obsolete
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Height (Max) :
0.65mm
Series :
SMLA12WBC7W
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Lens Color :
Supplier Device Package :
Lens Size :
1.20mm x 0.55mm