SMK432B7473MMHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMK432B7473MMHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Surface Mount :
yes
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Series :
M
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
17 Weeks
Capacitance :
0.047µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Pbfree Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
SMK432B7473MMHT
TAIYO YUDEN SMK432B7473MMHT
M 0.047μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
SMK432B7473MMHT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
SMK432B7473MMHT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm