SMJD-HE2V10W3-HA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMJD-HE2V10W3-HA
Manufacturer
Seoul Semiconductor
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LED MODULE 10W 2700K CCT
Manufacturer :
Seoul Semiconductor
Product Category :
Packaging :
Tray
CRI (Color Rendering Index) :
80
CCT (K) :
2700K
Temperature - Test :
25°C
Configuration :
Round
Package / Case :
Module
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Acrich2
Type :
LED Engine
Viewing Angle :
120°
Published :
Number of LEDs :
54
Lens Style :
Flat, Rectangular
Radiation Hardening :
No
Flux @ Current/Temperature - Test :
1150lm 1100lm~1200lm
Color :
White, Warm
Luminous Flux :
1.2 klm
Lens Type :
Flat
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
4.72mm
Size / Dimension :
100.00mm Dia
Datasheets
SMJD-HE2V10W3-HA
Seoul Semiconductor SMJD-HE2V10W3-HA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC LED DRIVER LINEAR TRIAC 20MA
    ACRICHE 3 ASIC
    IC LED DRIVER OFFL TRIAC
    EMITTER VISIBLE 660NM 700MA SMD