SMI36-9-V-P6
Mfr.Part #
SMI36-9-V-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 30W
Product Category :
Width :
34.036mm
Length :
78.74mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Voltage - Output :
9V
No Load Power Consumption :
100mW Max
Max Output Current :
3.34A
Published :
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Power Dissipation :
36W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarity :
Positive
Weight :
0.35lb 160g
Min Operating Temperature :
0°C
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Power (Watts) :
30W
Current - Output (Max) :
3.34A
Connector Type :
PLUG
Input Connector :
Multi-Blade
Form :
Wall Mount (Class II)
Height :
66.04mm
Applications :
ITE (Commercial)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
SMI36 (36W)
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
3.10Lx1.34W x 2.60 H 78.5mmx34.0mmx66.0mm
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE, RCM
Region Utilized :
International
Cord Length :
59 1.50m
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC