SMI36-9-K-P6R
Mfr.Part #
SMI36-9-K-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 30W
RoHS Compliant
Input Connector :
Multi-Blade
Max Power Dissipation :
36W
Series :
SMI36 (36W)
Cord Length :
59 1.50m
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE, RCM
Voltage - Input :
90V~264VAC
Width :
34.036mm
Current - Output (Max) :
3.34A
Max Output Current :
3.34A
Height :
66.04mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
3.10Lx1.34W x 2.60 H 78.5mmx34.0mmx66.0mm
Power (Watts) :
30W
Polarity :
Positive
Published :
Min Operating Temperature :
0°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
9V
Max Operating Temperature :
40°C
Length :
78.74mm
Applications :
ITE (Commercial)
Weight :
0.35lb 160g
Polarization :
Positive Center
Connector Type :
PLUG
No Load Power Consumption :
100mW Max