SMI36-48-V-ST
Mfr.Part #
SMI36-48-V-ST
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 36W
Product Category :
Power (Watts) :
36W
Current - Output (Max) :
750mA
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Voltage - Output :
48V
Series :
SMI36 (36W)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
0°C~40°C
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE
Region Utilized :
International
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
59 1.50m
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Published :
No Load Power Consumption :
100mW Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
3.09Lx1.39W x 2.60 H 78.5mmx35.3mmx66.0mm