SMI36-24-K-ST
Mfr.Part #
SMI36-24-K-ST
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Current - Output (Max) :
1.5A
Power (Watts) :
36W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
SMI36 (36W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Size / Dimension :
3.09Lx1.39W x 2.60 H 78.5mmx35.3mmx66.0mm
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Operating Temperature :
0°C~40°C
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE
International
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Output :
24V