SMI36-24-K-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMI36-24-K-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Stock
546
In Stock :
546
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Size / Dimension :
3.10Lx1.34W x 2.60 H 78.5mmx34.0mmx66.0mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Cord Length :
59 1.50m
Min Operating Temperature :
0°C
Operating Temperature :
0°C~40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
40°C
Region Utilized :
International
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
1.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
78.74mm
Width :
34.036mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Published :
2016
Form :
Wall Mount (Class II)
Max Output Current :
1.5A
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Output :
24V
Connector Type :
PLUG
Max Power Dissipation :
36W
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE, RCM
No Load Power Consumption :
100mW Max
Height :
66.04mm
Polarity :
Positive
Weight :
0.35lb 160g
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
SMI36 (36W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Power (Watts) :
36W