SMI36-24-A-ST
Mfr.Part #
SMI36-24-A-ST
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Voltage - Output :
24V
Size / Dimension :
3.09Lx1.39W x 2.60 H 78.5mmx35.3mmx66.0mm
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Current - Output (Max) :
1.5A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE
Cord Length :
59 1.50m
Region Utilized :
Australia
No Load Power Consumption :
100mW Max
Power (Watts) :
36W
Series :
SMI36 (36W)