SMFE14ALH
Mfr.Part #
SMFE14ALH
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
SOD-123F
Description
TVS DIODE 14VWM 25VC UNI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Number of Channels :
1 Channel
Termination Style :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
17.2A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Clamping Voltage :
23.2 V
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMFExxLH
Package / Case :
SOD-123F
Applications :
Automotive, Telecom
Product Type :
TVS Diodes
Breakdown Voltage :
15.6 V
Power Line Protection :
No
Package :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
400W
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V
Working Voltage :
14 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)