SMF743KJT
Mfr.Part #
SMF743KJT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Nonstandard
Description
SMF 7W 43K 5% TAPED
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Failure Rate :
Power (Watts) :
7W
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package :
Digi-Reel?
Size / Dimension :
0.906" L x 0.374" W (23.00mm x 9.50mm)
Features :
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Series :
SM
Resistance :
43 kOhms
Supplier Device Package :
Ratings :
Datasheets
SMF743KJT
TE Connectivity AMP Connectors SMF743KJT
SM Series, Metal Film, 43 kOhms, 7W, ±5%, -55°C ~ 200°C