SMF3220KJT
Mfr.Part #
SMF3220KJT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
4122 (10555 Metric), J-Lead
Description
RES SMD 220K OHM 5% 3W 4122
Stock
104
In Stock :
104
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Depth :
5.5mm
Published :
2005
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
ELV :
Compliant
Voltage - Rated DC :
300V
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Operating Temperature :
-80°C~280°C
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.413Lx0.217W 10.50mmx5.50mm
Packing Method :
TR
Power Rating :
3W
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
4122 (10555 Metric), J-Lead
Height :
5mm
Series :
SMF, CGS
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Termination :
J-Lead, Solder
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Case Code (Imperial) :
4122
Resistance :
220kOhm
Number of Resistors :
1
Rated Power Dissipation (P) :
3W
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
Datasheets
SMF3220KJT
TE Connectivity AMP Connectors SMF3220KJT
FIXED RESISTOR SMF, CGS Series, Metal Film, 220kOhm, ±5%, -80°C~280°C