SMF12A-HE3-18
Mfr.Part #
SMF12A-HE3-18
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-219AB
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Length :
2.9mm
Reverse Standoff Voltage :
12V
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Surface Mount
Published :
Unidirectional Channels :
1
Working Voltage :
12V
Element Configuration :
Single
Number of Elements :
1
Peak Pulse Power :
200W
Capacitance @ Frequency :
483pF @ 1MHz
Clamping Voltage :
19.9V
Direction :
Unidirectional
Number of Pins :
2
Depth :
1.9mm
Mount :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
200W
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Applications :
Automotive
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Power Line Protection :
No
Peak Pulse Current :
10.1A