SMF10A-HE3-08
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMF10A-HE3-08
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-219AB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO219AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Number of Elements :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.8A
Reverse Standoff Voltage :
10V
Polarity :
Unidirectional
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
DO-219AB
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Power Line Protection :
No
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Type :
Zener
Peak Pulse Power :
200W
Mounting Type :
Surface Mount
Configuration :
Single
Peak Pulse Current :
11.8A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Form :
Flat
Unidirectional Channels :
1
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pin Count :
2
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Mount :
Surface Mount
Published :
Terminal Position :
Dual
Clamping Voltage :
17V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Capacitance @ Frequency :
562pF @ 1MHz