SMDTD03470TB00MQ00
Mfr.Part #
SMDTD03470TB00MQ00
Manufacturer
TAW Electronics
Description
SMD-PET 0.47 UF 100 VDC 7.2X6.1X
Manufacturer :
TAW Electronics
Product Category :
Film Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
20%
Capacitance :
470nF
Voltage - Rated AC :
63V
Datasheets
SMDTD03470TB00MQ00
470nF Film Capacitor 20% 2824 SMD/SMT 100V-DC 63V-AC