SMDA15C-5/TR7
Mfr.Part #
SMDA15C-5/TR7
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SO
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5A 8/20μs
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Bidirectional Channels :
5
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
300W
Applications :
GENERAL PURPOSE
Base Part Number :
SMDA15
Capacitance @ Frequency :
50pF @ 1MHz
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Published :
Series :
TVSarray™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
8-SO
Datasheets
SMDA15C-5/TR7
Introducing Microchip Technology SMDA15C-5/TR7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Zener, Base Part Number:SMDA15, Operating Temperature:-55°C~150°C TJ, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, SMDA15C-5/TR7 pinout, SMDA15C-5/TR7 datasheet PDF, SMDA15C-5/TR7 amp .Beyond Microchip Technology SMDA15C-5/TR7 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.