SMCJ78CAHR7G
Mfr.Part #
SMCJ78CAHR7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.5A
Bidirectional Channels :
1 (Unlimited)
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMCJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Applications :
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V