SMCJ75CAHM3/H
Mfr.Part #
SMCJ75CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Bidirectional Channels :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
116.3A
Supplier Device Package :
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ