SMCJ64CA V7G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMCJ64CA V7G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Series :
SMCJ
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Applications :
Telecom
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW