SMCJ64AHM3/I
Mfr.Part #
SMCJ64AHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive, Telecom
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.6A