SMCJ58CA V6G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMCJ58CA V6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Bidirectional Channels :
1
Series :
SMCJ
Applications :
Telecom
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V