SMCJ54CAHM3/H
Mfr.Part #
SMCJ54CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
No
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
17.2A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Bidirectional Channels :
1
Applications :
Automotive, Telecom
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ