SMCJ51CAHM3/H
Mfr.Part #
SMCJ51CAHM3/H
Manufacturer
Vishay
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18.2A
Surface Mount
Series :
Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Supplier Device Package :
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V