SMCJ51CA V6G
Mfr.Part #
SMCJ51CA V6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
Telecom
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Supplier Device Package :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
Series :
SMCJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
19A