SMCJ24CA V6G
Mfr.Part #
SMCJ24CA V6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
40A
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Applications :
Telecom
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ